FAQ

V této sekci jsme se zaměřili na vaše nejčastější dotazy.  Pokud byste však nenašli odpověď, kterou hledáte, neváhejte nás kontaktovat.  Jsme tu pro vás a rádi s vámi probereme všechna specifická řešení.


V jakých rozměrech se panely vyrábějí?

Dřevěné akustické panely vyrábíme ve dvou velikostech 280 x 60 cm a 240 x 60 cm. Lamino panely vyrábíme ve velikosti 260 x 40 cm a dodáváme pouze v balení po dvou kusech, celková velikost je tedy 260 x 80 cm.

Je možné vyrobit panel na míru? Máte i jiné odstíny/barvy? Lze objednat panel s odlišnou podkladovou plstí?

Panely prodáváme jako hotový produkt, ale jejich úprava je jednoduchá podle manuálu. Momentálně vyrábíme pouze modely, které vidíte na e-shopu. Podkladová plsť je pouze v černé barvě.

Z jakého jsou panely materiálu?

Panely tvoří plsť z recyklovaných PET lahví a lamely z MDF desky kryté z přední strany dřevěnou dýhou. 

Je možné panely upravit?

Ano, úprava panelů je poměrně jednoduchá, ať už jde o zkrácení, nebo vyříznutí otvoru například pro vypínač. Vše za pomocí odlamovacího nože a pilky (ruční nebo přímočaré) s co nejjemnějším zubem. Vizte přiložený manuál.

Jaký je rozdíl mezi modely Dub Klasik a Dub Olej?

Jde o stejnou dýhu z dubu, ale Dub Olej je ošetřen olejem z lněného semínka.

Jaký je rozdíl mezi modely MDF black a MDF Natur?

Dřevěné dekory jsou u obou stejné. Rozdíl mezi modelem MDF black a MDF Natur je v barvě MDF desky. Základní model je z černé mdf desky a boční hrany lamely jsou tedy černé. U modelu MDF Natur je mdf deska v přírodním odstínu, který kopíruje barvu dřevěné dýhy. Rozdíl je tedy minimální a viditelný pouze při bližším zkoumání. Na model s černou hranou může být nyní kvůli celosvětovému nedostatku černé mdf desky delší čekací lhůta a nemůžeme tedy v současné chvíli zajistit jeho okamžité dodání.

Jdou panely napojit i vodorovně?

Panely v podstatě napojit můžete. Je však třeba myslet na to, že dva různé panely mohou mít o chlup jiné zbarvení či strukturu a malá mezera při napojení též půjde vidět. Přechod tedy bude pravděpodobně znatelný. 

Jaké jsou akustické vlastnosti panelu?

Akustické panely Woodea fungují na principu zlomu zvuku na střídavém profilu, který poskytují dřevěné lamely. Zároveň podkladová plsť pohlcuje nepříjemné dozvuky a echa. V místnosti se zhoršenou akustikou je doporučeno pokrýt akustickými panely alespoň 25 % celkové plochy.

Kdy jsou potřeba zakončovací lišty?

Zakončovací lištu využijete v případě, že panel ukončujete v prostoru. Při ukončení v rohu jí není zapotřebí.

Posíláte panely také do SR?

Ano. Cena dopravy je 800 Kč.

Jsou akustické panely vhodné i do koupelny?

V případě umístění do koupelny, je třeba myslet na dobré odvětrávání. Jinak materiál může vlhkostí trpět a ničit se.

Co přesně ukazuje vzorek?

Vzorky ukazují hlavně barvu dřevěného dekoru a strukturu produktu, nikoliv rozdíl MDF desky, který je v případě modelů MDFblack a MDF Natur zanedbatelný. Proto jsou vzorky pouze ve variantě MDF Natur. Rozdíl panelů je především v tom, že varianta black MDF víc tahá oči, takže ji nedoporučujeme do prostor, na které se intenzivně díváte během dne (za pracovní plochu nebo  televizi). Tento rozdíl je ale patrný pouze ve větší ploše a u vzorku nepozorovatelný.